NOVINKA! Účinná prevencia a boj proti koronavírusu

Čistenie a dezinfekcia priestorov ozónom

Pred inštaláciou aj servisom klimatizácie, ako aj po dokončení inštalácie klimatizácie, ponúkame službu dezinfekcie priestoru ozónom.

Ozón, vďaka svojím silným oxidačným účinkom, dokáže zlikvidovať baktérie, vírusy a rozkladať chemické látky.

Vďaka tomu sa po našej návšteve váš byt či dom budú nachádzať v čistejšom a bezpečnejšom stave, ako pred ňou. Ozón totiž dokáže zlikvidovať počas dezinfekcie vírus chrípky, ktorý inak dokáže prežiť aj niekoľko dní, na 99,99 %.

Službu dezinfekcie domácnosti ponúkame aj samostatne, spojte sa s nami a prediskutujeme detaily!

Robíme aj virtuálne obhliadky cez videohovor 🙂

V čase pandémie koronavírusu odporúčame túto službu každému zákazníkovi, ktorý uvažuje o inštalácii či servise klimatizácie. Ak si objednáte novú klímu od nás, máte istotu, že váš domov bude čistý aj bezpečný počas aj po inštalácii. Ozónová dezinfekcia zlikviduje vírusy, plesne a iné živé organizmy.

ozónová dezinfekcia pred inštaláciou klimatizácie

Pred montážou klimatizácie dezinfikujeme priestor ionizátorom, dĺžka dezinfekcie je cca 1/2h v závislosti od veľkosti priestoru.

ozónová dezinfekcia PO inštalácii klimatizácie

Po montáži klimatizácie dezinfikujeme priestor ionizátorom, dĺžka dezinfekcie je cca 1/2h v závislosti od veľkosti priestoru.

Otázky a odpovede o dezinfekcii priestorov

Priemerné potrebné množstvo ozónu je 1gr/hod. na miestnosť o veľkosti približne 10 m2 s výškou do 3 m. Pri teplote 18-23°C je rozpad ozónu približne 30 min., pri polovičnej teplote sa čas zdvojnásobí! Na likvidáciu plesní a húb je potrebné použiť väčšie množstvo ozónu, a to 2gr/hod. Ozónový generátor, ktorý vyrába 3gr/hod. ozónu je vhodný do priestorov o rozlohe do 25m2. Naša firma používa ozónový generátor, ktorý vyrába až 10gr/hod. Z ozónu neškodí, keď je ho viac, čiže použitie ozónového generátora s väčším výkonom v menšej miestnosti je možné. Treba myslieť na to, že molekula ozónu O3 sa po približne 30 min. mení späť na molekulu kyslíka O2, čiže použitie ozónového generátora s menším výkonom vo veľkej miestnosti neprinesie želané výsledky. Ideálne podmienky na výrobu ozónu sú teplota medzi 18-24°C do 70% vlhkosti vzduchu. V letných horúčavách sa najlepšie výsledky dosahujú v klimatizovaných priestoroch.

Počas dezinfekcie nesmie byt v priestore žiadna osoba, zvieratá a živé rastliny (asi by im to neprospelo).

Nie, ozón nepoškodí počítače, textílie, kožený nábytok ani maľby. Jeho koncentrácia nie je natoľko vysoká, a to ani pri „šokovej ozonizácii”, ak sa ozonizácia opakuje v intervaloch presahujúcich 30 dní.

Máte otázky ohľadom dezinfekcie?

MARVOR klima Dezinfekcia priestorov ozonom
Čo hovoria naši zákazníci

Recenzie spokojných majiteľov klimatizácií

Uz sa tešíme na leto. Klíma namontovaná, ďakujeme Marvor klima za návrh, realizáciu a skvelý prístup 👍
Spokojna majitelka klimatizacie
JANA L.
Majiteľka novej klimatizácie
Dobrá komunikácia, rýchlo sme našli termín, kvalitná robota za dobrú cenu. Určite odporúčam.
Spokojny majitel novej klimy
ĽUBOŠ B.
Majiteľ novej klimatizácie
Rýchle a ústretovú konanie tak pri objednavaní ako aj pri montazi, klíma funguje bezchybne. Odporúčam!
Spokojna majitelka klimatizacie
MARTINA Z.
Majiteľka novej klimatizácie